czwartek

Aktualności

Bezbramkowy remis po zaciętej walce

• autor: RadekPTC, 2012-08-26 09:13

PTC Pabianice remisuje pierwszy mecz na własnym stadionie z Nerem Poddębice 0:0.

W dniu wczorajszym największe zaskoczenie dla zawodników nadeszło od strony trenera, który wysłał na boisku zupełnie nieoczekiwaną jedenastkę. Zwłaszcza lewa strona naszej drużyny była nie do przewidzenia, ponieważ tworzyli ją: Rafał Pankiewicz jako obrońca i Paweł Drewniak jako skrajny pomocnik.

Początek spotkania należał do gości. Drużyna Neru na dobre 25 minut przejeła inicjatywę i to ona dyktowała warunki gry. Nie mniej jednak z ich "panowania" nie wiele wynikało, ponieważ nie stwarzali oni stuprocentowych okazji.

W okolicach 30 minuty przebudziło się PTC i stworzyliśmy sobie dwie dobre okazje na objęcie prowadzenia. Najpierw Łukasz Sikorski dopadł do wybitej przed pole karne piłki i strzałem z półwoleja posłał torpedę, która nie znalazła by drogi do bramki. Jednak interweniujący obrońca gości tak "szczęśliwie" odbił piłkę głową, że nie wiele brakowało a oglądalibyśmy ciekawej urody "swojaka".

Pięć minut później mieliśmy już stuprocentową sytuację by objąć prowadzenie. Najpierw z boku boiska dośrodkował Bartosz Znojek, w polu karnym piłkę na 7 metr zgrał Przemek Felczak i Przemek Bartyzel powinien, mówiąc żargonem piłkarskim, "zamknąć oczy i ładować ile Bozia dała". Niestety uderzenie naszego pomocnika było za lekkie i w dodatku przeleciało nieznacznie obok słupka.

Do końca pierwszej połowy ciekawych sytuacji podbramkowych już nie było, a gra toczyła się głównie w środku boiska.

Po zmianie stron na boisku oglądaliśmy dużo bardziej ofensywne PTC, która stworzyło sobie kilka świetnych okazji podbramkowych.

Pierwsza była już chwilę po wznowieniu gry. Nasze ofensywne trio w postaci Przemka Felczaka, Jacka Hilera i Rafała Cukierskiego, bardzo ładnie wymieniło podania z pierwszej piłki przed polem karnym i dzięki temu sam na sam z bramkarzem wyszedł ten ostatni, ale jego uderzenie przeleciało nieznacznie obok okienka bramki gości.

Na kolejną okazję musieliśmy poczekać aż około 15 minut, ale również było na co popatrzeć. Dośrodkowanie w pole karne od Rafała Cukierskiego odnalazło Przemka Felczaka, nasz napastnik zgrał z pierwszej piłki do wbiegającego Jacka Hilera, ale w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał obrońca Neru wybijając futbolówkę. Kolejna ciekawa akcja, po której ręce same składały się do oklasków, brawo.

Drużyna z Poddębic w drugiej połowie nastawiła się na grę z kontrataku. Inicjatywa leżała po naszej stronie, to my kontrolowaliśmy przebieg gry i dyktowaliśmy jej tempo. Prawdę mówiąc w drugiej połowie goście nie zagrażali nam zdobyciem gola, a ich poczynania ofensywne nazwę "narobieniem odrobiny wiatru".

"Fioletowi" bardzo chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pod koniec meczu stworzyliśmy sobie jeszcze dwie dogodne sytuacje, najpierw strzał z dystansu Przemka Felczaka przeleciał nad okienkiem w okolicy metra. Lepszą miał Rafał Cukierski, który po podaniu od Przemka Bartyzela miał wystarczająco dużo miejsca by oddać uderzenie na bramkę Neru, ale jego strzał końcami palców wybił bramkarz gości.

Podsumowując to spotkanie, cieszy zupełna metamorfoza "fioletowych". Zagraliśmy bardzo przyzwoicie w defensywie, nie popełnialiśmy głupich błędów i co ważne, wreszcie oglądaliśmy drużynę walczaków. Dziś PTC nie odstawiało nogi, nie przeszło koło meczu, ale ciężko przepracowało całe 90 minut. Możemy teraz żałować, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej, ale jeśli utrzymamy obecny styl gry i determinację, to tylko kwestia czasu.

Dodam również, że zmiana taktyczna jaką wprowadzono do naszej drużyny również przypadała zawodnikom "do nóg". Widać było, że choć jeszcze nie każdy wie co gdzie leży, to są podstawy by iść dalej w tym kierunku. Zwłaszcza szybka wymiana piłki u ofensywnych graczy może okazać się zabójczym asem w rękawie, jeśli odpowiednio zawodnicy przepracują ten aspekt gry na treningach, na meczu wyszło im to całkiem nieźle.

Za tydzień PTC Pabianice rywalizować będzie z rezerwami Zawiszy Rzgów. Na koniec dodam, że zakończyła się sprawa naszego snajpera, Piotrka Szynki. "Pepe" został na rok wypożyczony do III-ligowej Zawiszy Rzgów i już wczoraj zadebiutował w spotkaniu z Ursusem Warszawa. Niestety jego nowy zespół przegrał 3:4, ale Piotrek nie dość, że wyszedł w podstawowym składzie to również wpisał się na listę strzelców. Wielkie brawa i wielki bodziec do pracy dla młodzieży, bo "pepe" pokazał, że można!

Skład PTC: Wilczyński - Pankiewicz (Madejski), Kaźmierczak, P.Przybylski, B.Znojek - Sikorski, Drewniak, Hiler, Cukierski, Bartyzel - Felczak (Hetmanek)