środa

Aktualności

Przyszła kolej na porażkę

• autor: RadekPTC, 2013-02-10 10:19

PTC Pabianice doznaje pierwszej porażki podczas przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2012/2013. Wczoraj nasz zespół uległ drużynie LGKS Charłupia Mała 0:2.

To spotkanie rozgrywaliśmy na sztucznym boisku w Zduńskiej Woli. Niestety, trzeba przyznać, że nie zostało ono należycie przygotowane do gry, ponieważ na powierzchni całej murawy znajdowała się, co prawda cienka, ale utrudniająca operowanie piłką i poruszanie się, warstwa śniegu.

W pierwszej połowie spotkania stroną przeważającą było PTC. "Fioletowym" udało się stworzyć kilka dobrych okazji podbramkowych. Najlepszą miał Jacek Hiler, który będąc sam na sam z bramkarzem przegrał pojedynek z goalkepper LGKS.

W drugiej połowie obraz gry uległ nieco zmianie. Choć optyczna przewaga nadal była po stronie Pabianiczan, skutecznością błysnęli zawodnicy Charłupii. Po zmianie stron oddali dwa celne strzały na naszą bramkę i oba znalazły drogę do siatki. Pierwsza padła po rzucie rożnym i odpuszczonym kryciu, druga po sporym błędzie środkowej linii, która zostawiła obrońców samych sobie i po "mini dziadku" w polu karnym LGKS podwyższył prowadzenie.

Z naszej strony najlepszą okazję na zdobycie bramki miał Mateusz Gromadzki, ale jego uderzenie odbiło się od dwóch słupków i niestety wyleciało w pole karne.

Krótko podsumowując to spotkanie, na pewno dało ono wiele przemyśleń trenerowi Rykale. Zwłaszcza w drugiej połowie widać było mało ambicjonalne podejście niektórych graczy od spotkania, przez co siłą rzeczy naszemu szkoleniowcowi krystalizuje się pierwszy skład.

Skład PTC w pierwszej połowie: Wilczyński - Pintera, Kaźmierczak, Sikorski, Drewniak - Kling, Bartyzel, testowany, Zieliński - testowany, Hiler.

Skład PTC w drugiej połowie: R.Znojek - M.Przybylski, Pankiewicz, Sikorski, B.Znojek - Janica, P.Przybylski, testowany, Gromadzki - Felczak, testowany