piątek

Aktualności

Idziemy jak burza

• autor: RadekPTC, 2013-03-03 13:08

PTC Pabianice w kolejnym swoim sparingu pokonuje drużynę LKS Paprotni 4:0. Bramki dla "fioletowych" zdobywali: Piotrek Szynka, Przemek Bartyzel, Mateusz Gromadzki i Mateusz Przybylski.

PTC powoli zaczyna przyzwyczajać nas do wysokich wygranych w meczach kontrolnych. Nie mniej jednak wczorajszy mecz nie był teatrem jednego aktora, a zespół z Paprotni był dotychczas najtrudniejszym przeciwnikiem z jakim przyszło nam się mierzyć.

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji. Nasi rywale nie wykorzystali dwóch świetnych okazji na objęcie prowadzenia i do prawdy miło się oglądało urzeczywistnienie powiedzenia o niewykorzystanych sytuacjach, gdy działa ono na naszą korzyść. Po zdobyciu bramki większą inicjatywę przejawiali Pabianiczanie, co doprowadziło do podwyższenia prowadzenia.

W drugiej połowie mecz był bardziej otwarty, ale to PTC bardziej z tej otwartości korzystało. Stworzyliśmy sporo na prawdę dobrych okazji, ale tylko dwie wykorzystaliśmy. Nasz kolejny wysoko wygrany sparing dobrze wróży przed zbliżającą się wielkimi krokami ligą.

W tym meczu doczekaliśmy się również dwóch powrotów do naszej drużyny. W pierwszym składzie wyszedł dawno nie oglądany przez nas Michał Madejski, który niestety po pół godzinie gry musiał zejść z powodu kontuzji kostki. Drugą osobą jest Artur Klimek. Artur już wcześniej występował w seniorskiej drużynie PTC, ale zaprzestał treningów, a od kilku tygodnii na nowo "podejmuje piłkarskie rękawice".

Skład PTC: Wilczyński - Madejski, Sikorski, Kaźmierczak, Drewniak - P.Przybylski - Bartyzel, Cukierski, Kling, Felczak - Szynka. Grali także: Wawrzyński, Pintera, Madajczyk, M.Przybylski, Gromadzki, B.Znojek, Klimek.