10-2017

Podtrzymać dobrą passę

• autor: RadekPTC, 2014-06-10 11:37

Na środę, na godzinę 18:00 zaplanowano 28 kolejkę Ligi Okręgowej. Piłkarze PTC Pabianice wyjadą do Różycy, by podjąć miejscowy LKS.

Piłkarze LKS zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 26 punktów po 27 spotkaniach. Na trzy kolejki przed końcem sezonu nasi rywale tracą do bezpiecznego miejsca 8 punktów. Tak więc jutrzejsze spotkanie, jeśli nie zakończy się dobrymi wynikami pozostałych meczów i wygraną gospodarzy, oznaczać będzie spadek LKS Różycy do A-klasy.

Forma naszych rywali nie wydaje się sprzyjać optymistycznym scenariuszom. LKS Różyca notuję serię trzech porażek z rzędu, a w przeciągu ostatnich ośmiu meczów, czyli przez niemal pół rundy, wygrała ledwie raz.

W zgoła odmiennych nastrojach są zawodnicy PTC. Od czasu przejęcia drużyny przez Tomasza Stolarczyka "fioletowi" wyraźnie odżyli. Po raz pierwszy w rundzie wiosennej zanotowaliśmy passę dwóch zwycięstw z rzędu. Głęboko wierzę, że i jutro Pabianiczanie dopiszą do swego konta kolejne punkty, gdyż jak informuje łodzkifutbol.pl, nadal nie jest wiadome, które miejsce zagwarantuje utrzymanie.

Dodatkowo sytuacja kadrowa "fioletowych" wydaje się być dobra. Po absencji kartkowej do składu wrócą Patryk Przybylski oraz Kamil Bartos. Tak więc kryzys kadrowy, jaki dopadł PTC w poprzedniej kolejce, wydaje się być zażegnany.

Zwracam również uwagę, że w naszych szeregach jest aż czterech zawodników zagrożonych absencją za otrzymanie zbyt dużej ilości żółtych kartek: Bartosz Znojek, Michał Madejski, Dawid Kaźmierczak i Przemek Bartyzel w przypadku otrzymania jaskrawego kartonika następne spotkanie będą musieli obejrzeć z wysokości trybun.

Początek meczu o godzinie 18:00, do boju PTC!