czwartek

Aktualności

Czar prysł przez czarodzieja z gwizdkiem

• autor: RadekPTC, 2014-06-14 09:31

Piłkarze PTC Pabianice w swoim ostatnim wyjazdowym meczu w tym sezonie ulegają Termom Uniejów 1:3. Bramkę dla "fioletowych" zdobył Rafał Cukierski.

Piękny obiekt, na którym przyszło nam toczyć ostatni odległy bój tej kampanii, dodatkowo motywował naszych piłkarzy do poświęcenia ostatnich rezerw siły w tym spotkaniu. Muszę przyznać, że akurat ambicji "fioletowym" w ostatnim czasie nie brakuje, jednak to nie wystarczyło by osiągnąć po końcowym gwizdku arbitra korzystnego rezultatu.

Początek spotkania, tak jak w sumie cała pierwsza połowa, rozpoczęła się od usilnych ataków gospodarzy. Już w trzeciej minucie meczu, po błędzie naszej obrony do sytuacji na jednego z bramkarzem doszedł napastnik Term, jednak jego uderzenie okazało się niecelne i piłka w bezpiecznej odległości od słupka poszybowała na aut bramkowy.

Chwilę później na prowadzenie wyszli goście. W 10 minucie, do zagranej przez Dawida Boratyńskiego piłki w pole karne Term, skoczył Rafał Cukierski, który w fazie lotu został sfaulowany przez obrońcę gospodarzy, a sędzia bez większych wątpliwości wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem okazał się sam poszkodowany, dzięki czemu zdobył swoją czwartą bramkę w czwartym kolejnym meczu.

Po objęciu prowadzania PTC wyraźnie oddało pola gospodarzom. Termy przejęły inicjatywę, operowały piłką, jednak żadnego większego zagrożenia pod bramką Radomira Znojka nie stwarzały.

W okolicach 20 minuty meczu po jednej z dłuższych akcji gospodarzy, potężną bombą zza szesnastki popisał się środkowy Term Uniejów, ale na posterunku zameldował się nasz bramkarz, pewnie wybijając piłkę.

"Fioletowi", skupieni na zwartej i gotowej do poświęceń obronie, nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką gospodarzy, nie wliczając naszej "ulubionej" broni, mianowicie kontrataków. Najgroźniejszą taką sytuację stworzyliśmy sobie w okolicach 35 minuty, kiedy to po błyskawicznym wyjściu z własnych stref defensywnych sam na skraju pola karnego znalazł się Kamil Bartos i oddał świetne uderzenie na bramkę Term. Na nasze nieszczęście, dobrze w bramce zachować się bramkarz z Uniejowa, kapitalnie broniąc ten strzał.

Myślę, że do opisania bramki dającej gospodarzom wyrównanie najlepiej pasuje zdanie: "kto od miecza wojuje, od miecza ginie". Podobnie było z nami, kiedy to w 40 minucie meczu akcja ofensywna PTC zakończyła się niewymuszoną stratą poprzez niedokładne zagranie, a Termy ruszyły z błyskawicznym kontratakiem. Kontratakiem, który w kilku momentach można było jeszcze "wyłączyć z obiegu". Po szybkiej wymianie, piłkę na 20 metrze otrzymał gracz Uniejowa i nieatakowany przez nikogo oddał najwyższej klasy strzał w samo okienko naszej bramki.

W końcówce pierwszej połowy odważniej zaatakowali goście, jednak nie przyniosło to zamierzonego rezultatu i mecz w "połowie drogi" w żaden sposób nie wyłaniał zwycięzcy.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ataku gospodarzy, kiedy to potężne uderzenie z 35 metrów niemal zaskoczyło Radomira Znojka, jednak na całe szczęście piłka trafiła w poprzeczkę naszej bramki.

W okolicach 55 minuty meczu "fioletowi" stworzyli sobie wyśmienitą sytuację, by ponownie wyjść na prowadzenie. Kapitalną, prostopadłą podcinką popisał się Dawid Kaźmierczak, czym wypuścił w jednoosobowy bój z bramkarzem Rafała Cukierskiego. Niestety, ale "Cukier", mając odsłoniętą większą część bramki, trafił wprost w goalkeppera Term.

Dalsza część meczu łudząco przypominała pierwszą część spotkania. Gospodarze zdecydowanie posiadali inicjatywę, operowali piłką i starali się w jakiś sposób zagrozić bramce PTC, jednak skuteczna defensywa naszych zawodników nie dopuszczała do możliwości oddania strzału.

Taki obrót spotkania trwał do 77 minuty meczu. Wtedy to rozjemca tego pojedynku podjął niezwykle krzywdzącą i niesprawiedliwą dla przyjezdnych decyzję. Nieporozumienie na linii Łukasz Sikorski i Radomir Znojek stworzyło możliwość oddania strzału napastnikowi Term, jednak piłkę w ostatnim momencie wybił mu spod nóg nasz bramkarz, po czym gracz gospodarzy wpadł w goalkeepera PTC.

Z niewiadomych przyczyn sędzia wskazał po tej akcji na jedenasty metr i obdarzył czerwoną kartką naszego bramkarza. W bramce, w wyniku braku rezerwowego goalkeepera, zastąpił go jego brat, Bartosz Znojek, ale nie udało mu się obronić rzutu karnego i Termy wyszły na prowadzenie.

Końcówka meczu była dużo bardziej otwarta. "Fioletowi" nie mając już nic do stracenia usiłowali jeszcze odwrócić losy spotkania na swoją korzyść. Gola na 3:1 straciliśmy w 83 minucie, po jednym z kontrataków, kiedy to gospodarze wyszli z akcja czterech na trzech naszych obrońców, po dośrodkowaniu z lewego skraju pola karnego, strzałem pod poprzeczkę ustalili wynik spotkania.

Cóż, podsumowując to spotkanie można powiedzieć tylko jedno: szkoda. Szkoda całego naszego wysiłku, który jedną pochopną decyzją zniweczył rozjemca. Szkoda niewykorzystanej sytuacji, która z pewnością inaczej by ustawiła ten mecz. Szkoda wreszcie całej tej rundy, co do której każdy z nas miał inne plany.

Skład PTC: R.Znojek - Madejski, B. Znojek, Kaźmierczak (70' Sikorski), Stuchała - Bartyzel, Hetmanek, Kling (62' Szmytka), Bartos, Boratyński - Cukierski.