pon.

Aktualności

PTC zmazało sparingową plamę

• autor: RadekPTC, 2014-08-02 20:54

Piłkarze PTC Pabianice pokonali 6:2 GKS Ksawerów w przedostatnim meczu sparingowym, przygotowującym nasz zespół do rundy jesiennej. Bramki dla "fioletowych" zdobywali: Rafał Cukierski x2, Paweł Hetmanek, Marcin Kaczmarkiewicz, Mateusz Kling x2.

Inicjatywa przez całe spotkanie należała do gospodarzy, którzy narzucili piłkarzom z Ksawerowa swoje warunki gry. Nie mniej jednak dwa poważne błędy w obronie zaowocowały stratą goli, a zwłaszcza pierwsza bramka zdobyta przez zawodnika GKS przypadała do gustu kustoszom piłki nożnej. Na całe szczęście, trafienia Rafała Cukierskiego i Pawła Hetmanka pozwoliły PTC schodzić na przerwę prowadząc.

W drugiej odsłonie meczu stroną dominującą było już zdecydowanie PTC, które zaaplikowało przyjezdnym aż trzy bramki.

Jeśli chodzi o sposób prowadzenia gry przez nasz zespół, to po dzisiejszym meczu mogę śmiało przyznać, że "fioletowi" coraz wyraźniej nabierają odpowiedniego kształtu i wymiaru. Nadal jest jednak nad czym pracować, ale na dwa tygodnie przed rozpoczęciem ligi jestem w tej kwestii pełen nadziei.

Wyśmienicie wygląda również sytuacja kadrowa naszego zespołu. W dzisiejszym meczu mogliśmy wystawić dwie jedenastki, które pod względem jakościowym niemal wcale sobie nie ustępowały. Oby tylko taka frekwencja utrzymała się do końca rundy jesiennej, a przyszłość PTC wymaluje się w jasnych barwach. Jedynie trenerowi Stolarczykowi wytworzy się spory ból głowy związany z wyborem podstawowej jedenastki.

Odnośnie nowych twarzy w naszym zespole mogę powiedzieć, że niemal pewne jest przejście do PTC Michała Otomańskiego, który w poprzednim sezonie reprezentował Włókniarz Pabianice.

Skład PTC w pierwszej połowie: R. Znojek - Stuchała, Sikorski, B. Znojek, Madejski - Miszczak, Hetmanek, Otomański, Bartos, Klimek - Cukierski.

Skład PTC w drugiej połowie: Wilczyński - Kopka (Malinowski), Bomba, Kaźmierczak, Drewniak - Boratyński, Kaczmarkiewicz, Hiler, Kling, Bartyzel - Piasecki.