PTC Pabianice - strona oficjalna

Strona klubowa

Ostatnie spotkanie

GKS BedlnoPTC Pabianice
GKS Bedlno 3:2 PTC Pabianice
2017-05-13, 16:30:00
Pniewo
    relacja »

Logowanie

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 25
Orzeł Parzęczew - Polonia Andrzejów
LKS Rosanów - Włókniarz Pabianice
MKS Górnik 1956 - Termy Uniejów
Stal Głowno - Sokół II Aleksandrów
GLKS Dłutów - UKS SMS Łódź
Start Brzeziny - Zawisza II Rzgów
Boruta Zgierz - GKS Bedlno
PTC Pabianice - Włókniarz Konstantynów

Kalendarium

19

12-2018

środa

20

12-2018

czwartek

21

12-2018

piątek

22

12-2018

sobota

23

12-2018

niedziela

24

12-2018

pon.

25

12-2018

wtorek

Aktualności

Pierwsza część podsumowania

  • autor: RadekPTC, 2014-11-22 21:49

Zapraszam Państwa do zapoznania się z lekturą pierwszej części mojego podsumowania na temat rundy jesiennej w wykonaniu piłkarzy PTC Pabianice. 

Powiem szczerze, że bardzo ciężko jest mi zabrać się do tego słownego podsumowania minionego półrocza. Podczas przygotowań do trwającego sezonu ambicje w szeregach naszego zespołu były ogromne. Pod względem ludzkim, obecny skład PTC jest najlepszym, który mam przyjemność, albo i nie, relacjonować za pomocą tego serwisu. Stąd, za każdy moim spojrzeniem na ligową tabele, rozbrzmiewa echo zmarnowanej szansy. Kolejnej już. 

Runda na minus 

Jak już mówiłem, ambicje naszej drużyny sięgały, w najskromniejszej wersji, odtworzenia miejsca wywalczonego w poprzednim sezonie. A być może i włączenie się w walkę o ten najwyższy cel, nieosiągany już od ponad dekady przez "fioletowych" rycerzy. Dziś, na półmetku rozgrywek, zdecydowanie bliżej nam jest do powtórzenia zaciekłej batalii o utrzymanie w Lidze Okręgowej, niż dołączenie do hucznej bitwy decydującej o promocji ponad ten nasz grajdołek piłkarski. 

Z dorobkiem 18 punktów świat nie jest w stanie ukorzyć się przed naszym potencjałem i możliwościami. Wręcz przeciwnie, przewaga trzech oczek nad strefą spadkową, może postronnych kibiców przyprawić o chwilę zadumy nad tym, w jaki sposób oceniamy nasze miejsce w szeregu. A strata aż 20 punktów do liderującego Włókniarza kuje w oczy niezwykle mocno. 

W ten oto sposób przez słabe pół roku można powiedzieć, że z kolejnych planów przeciwstawienia się marazmowi, nie pozostało już wiele. 

Chimeryczni jak kobieta

Ta runda pod względem czysto piłkarskim również do udanych nie należała. Owszem, zdarzały się nam mecze, w których aspekt sportowy był zdecydowanie na naszą korzyść i zawodnicy PTC schodzili do szatni z pełnym przeświadczeniem swojej boiskowej wyższości. Niestety, ale liczba tych spotkań mieściła się na palcach jednej ręki. Postawa "fioletowych" w pojedynkach z Sokołem Aleksandrów, Termami Uniejów, GLKS Dłutów czy mimo porażki, w derbach, z pewnością umila tunel, którym kroczymy. 

Jednak zdecydowanie częściej echem pozostałym na boiskach po meczach PTC było rozczarowanie. A już dobitnie ten pogłos było słychać na stadionie im. Stefanii Sempołowskiej, gdzie dopiero w trzynastej kolejce "fioletowi" zdołali wygrać z potentatem, Justynowem. 

Właśnie ten aspekt, w mojej ocenie, być może niesłusznej, ale niezwykle przyćmiewa wspomniany tunel. Jedną latarnię w ciemność zamienił mecz z Orłem Parzęczew, gdzie mimo prowadzenia 2:0, gry w przewadze, przegraliśmy 2:5. Inną zgasił mecz z rezerwami Zjednoczonymi Stryków, przegranym 2:3, gdy piłkarskich aspektów po stronie Strykowian było tyle, co drwal uciął. Frajerski remis ze Stalą Głowno czy porażka w Ostrowach również odbiera poblask rozsianej drogi

Kończąc wypowiedź na temat naszej "różnobarwnej" dyspozycji wypowiem się jeszcze na temat końcówki sezonu, która zasłużyła na oddzielny akapit. W trzech ostatnich meczach zawodnicy PTC wykazali się wielką ambicją i wolą walki, co widać było na boisku. Jedynym potwierdzeniem statystycznym, godnym uznania i niezwykle nietypowym dla "fioletowych" jest to, że we wspominanych spotkaniach straciliśmy tylko jednego gola. Jestem zdania, że gdyby tymi cechami nasza drużyna odznaczała się w czasie spaceru "ciemną doliną, to zła by się nie ulękła". 

Słowem optymizmu 

Na koniec swego krótkiego podsumowania chciałbym zanucić jakąś pozytywną melodię, optymistycznie nastrajającą przed kolejnym półroczem. Otóż jestem zdania, że choć z obecnego sezonu za wiele sukcesu się już wycisnąć nie da, to nadal czas płynie na naszą korzyść. I to uważam za najważniejszy prognostyk na dalsze lata naszej drużyny. Po prostu kiedyś musi przyjść czas chwały i radości. W tej dygresji kluczowym elementem będzie czas, ale i tutaj jestem zdania, że już bliżej niż dalej. 

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [381]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Sponsorzy

                                                    

                                                   

 

 

 

 

 

 

 

Klub Fioletowych Serc

 

Partnerzy

 

 

Zaprzyjaźnione strony

 

Wyniki

Ostatnia kolejka 24
Polonia Andrzejów 0:3 Boruta Zgierz
Włókniarz Pabianice 1:3 Stal Głowno
Włókniarz Konstantynów 1:1 MKS Górnik 1956
Sokół II Aleksandrów GLKS Dłutów
GKS Bedlno 3:2 PTC Pabianice
Start Brzeziny 1:4 LKS Rosanów
UKS SMS Łódź 5:0 Orzeł Parzęczew
Zawisza II Rzgów 1:1 Termy Uniejów

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 329, wczoraj: 415
ogółem: 1 010 763

statystyki szczegółowe