PTC Pabianice - strona oficjalna

Strona klubowa

Ostatnie spotkanie

GKS BedlnoPTC Pabianice
GKS Bedlno 3:2 PTC Pabianice
2017-05-13, 16:30:00
Pniewo
    relacja »

Logowanie

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 25
Orzeł Parzęczew - Polonia Andrzejów
LKS Rosanów - Włókniarz Pabianice
MKS Górnik 1956 - Termy Uniejów
Stal Głowno - Sokół II Aleksandrów
GLKS Dłutów - UKS SMS Łódź
Start Brzeziny - Zawisza II Rzgów
Boruta Zgierz - GKS Bedlno
PTC Pabianice - Włókniarz Konstantynów

Kalendarium

17

11-2018

sobota

18

11-2018

niedziela

19

11-2018

pon.

20

11-2018

wtorek

21

11-2018

środa

22

11-2018

czwartek

23

11-2018

piątek

Aktualności

Druga część podsumowania

  • autor: RadekPTC, 2014-12-01 20:32

 

Zapraszam Państwa do drugiej odsłony swego cyklicznego podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu piłkarzy PTC Pabianice. W tym wydaniu biorę na widelec głównych prowodyrów mego słownego potoku, a więc zapraszam do lektury! 

Na wstępie zaznaczę, że oceny są średnią głosów trzech członków rady drużyny pierwszego zespołu PTC (Łukasza Sikorskiego, Dawida Kaźmierczaka oraz Radomira Znojka). Opisy zawodników są wspólną opinią wyżej wymienionych osób.

W porównaniu do poprzednich swoich publikacji o podobnej treści zawsze starałem się nazbyt optymistycznie przedstawiać swój punkt widzenia. Inaczej musi być jednak teraz i już biegnę z wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy. Po pierwsze trzeba mierzyć swe siły na zamiary, a nasze zamiary były niezwykle ambitne i jednym z kryteriów było ich niezrealizowanie. Drugim było boiskowe frajerstwo, bo tak trzeba nazwać wyniki z meczów przeciwko Orłowi Parzęczew, Stali Głowno, rezerwami Zjednoczonych Stryków i coś bym jeszcze tutaj wymyślił. Trzy to ogólna, rozczarowująca postawa naszej drużyny, zwłaszcza u siebie na boisku, a chwilowe przebłyski nie są w stanie przebić się przez te czarne chmury. Dlatego nie czułbym się na siłach ani nie był w stanie tworzyć chóralne opowieści na temat naszych, moich ulubieńców. 

Bramkarze:  

Adam Wilczyński - średnia ocen: 6 - Mimo niekorzystnego bilansu statystycznego można powiedzieć, że Adaś należycie wykonywał swoją pracę i nie można go bezpośrednio winić za tak znaczną liczbę bramek ujemnych. Słowa uznania za grę na linii i refleks, nie mniej jednak nadal brakuje mu pewności siebie i umiejętności wprowadzania piłki. 

Statystyki: 8 spotkań, 1 czyste konto. 

Radomir Znojek - średnia ocen: 7,5 - Dobra runda w jego wykonaniu, widać, że zdobywane doświadczenie kiełkuje. Nie popełnia już błędów kosztujących utratę bramki, a pod koniec rundy stał się ważnym ogniwem PTC. Świadczy o tym mecz derbowy czy obroniony rzut karny, w ostatnich chwilach piłkarskiego roku. Na minus można mu zaliczyć gorącą głowę, co potwierdzają żółte karki. 

Statystyki: 10 spotkań, 2 czyste konta, 3 żółte kartki. 

Obrońcy: 

Dawid Kaźmierczak - średnia ocen: 6,5 - Nie było to już tak piorunujące pół roku w wykonaniu naszego vice-kapitana jak ostatnie. Choć nadal jest ważną pozycją w zespole, zdarzały mu się niewymuszone błędy oraz głupie zachowania, jak prokurowane jedenastki.

Statystyki: 13 spotkań, 1 żółta kartka. 

Bartosz Znojek - średnia ocen: 6,5 - Kiedy pod koniec poprzedniego sezonu wraz z Dawidem Kaźmierczakiem tworzył duet środkowych obrońców, wydawało się, że tylko tsunami może zachwiać ich miejscem w składzie. Niestety, ale i młodszy z braci Znojków wyraźnie obniżył loty, nie dając już drużynie tyle, ile może. 

Statystyki: 9 spotkań, 3 żółte kartki, 2 czerwone kartki. 

Michał Madejski - średnia ocen: 6 - Jeśli by podzielić Michała na dwie połowy: ofensywną i defensywną, jedna pomieszkiwałaby pod niebieskim sklepieniem, druga za diabelskim progiem. Do przodu, świetny, pomysłowy i żywiołowy, prawonożny Roberto Carlos. W obronie jednak już zupełnie inny człowiek, niepoukładany i chimeryczny, często zagubiony. Jako obrońca decydujący głos ma jego obronna połowa, stąd taka, a nie inna ocena. 

Statystyki: 14 spotkań, 2 żółte kartki, 4 asysty. 

Filip Stuchała - średnia ocen: 6 - Powiem szczerze, że minioną rudną Filip mnie pozytywnie zaskoczył. Pamiętając jego pierwsze kroki w PTC, byłem pewien, że za daleko w Pabianicach nie pochodzi. A tu proszę, solidna runda, bez fajerwerków ale i bez wyraźnych błędów bądź wypaczeń wyników, co jeszcze nie dawno było znamienne dla tej persony.

Statystyki: 12 spotkań, 1 żółta kartka. 

Adrian Kopka - średnia ocen: 6 - To jego debiutancka runda w seniorskiej piłce i to na tak odpowiedzialnej pozycji, jaką jest środkowy obrońca. Zdecydowanie jest to runda na plus dla Adriana. Wszedł do drużyny w trudnym okresie i wywiązał się z pokładanych w nim nadziei. Był jednak niewolnikiem tego, że zespół był w kryzysie. 

Statystyki: 6 spotkań. 

Łukasz Sikorski - średnia ocen: 7 - Rundę popsuła mu kontuzja, która skutecznie uniemożliwiała zobrazowanie pełni swych umiejętności na boisku. Ważne ogniwo PTC, które nadal ma wpływ na postawę swoich kolegów.

Statystyki: 8 spotkań, 2 żółte kartki, 1 czerwona kartka. 

Pomocnicy

Mateusz Kling - średnia ocen: 6,5 Nie mogę powiedzieć by była to zła runda "Tysona". Nie mogę również napisać, że była ona dobra. Mateusz znajduje się gdzieś po środku dobra i zła, nie obciążał drużyny swymi błędami, ale jak na pozycję środkowego pomocnika mógł mieć zdecydowanie większy wpływ na postawę drużyny. Na plus przyzwoite statystyki. 

Statystyki: 13 spotkań, 3 bramki, 1 asysta.

Kamil Bartos - średnia ocen: 7 - Motor napędowy PTC. W każdym meczu daje drużynie wymaganą od niego jakość i kreatywność. Zdecydowanie dobra runda w jego wykonaniu, poparta odpowiednim dorobkiem statystycznym. Należycie wykonał powierzoną mu pracę. 

Statystyki: 13 spotkań, 3 bramki, 5 asyst.

Paweł Hetmanek - średnia ocen: 7,5 - Kolejny zawodnik, który przerwę świąteczną może spędzać z poczuciem wypełnionego obowiązku. Pozycja defensywnego pomocnika wydaje się być dla niego stworzoną, pełno w nim było walki, ambicji i determinacji. Obyśmy dalej oglądali takiego "Hetmana".

 

Statystyki: 14 spotkań, 1 bramka, 1 asysta. 

Jacek Hiler - średnia ocen: 6,5 - Przyzwoita runda. Gdy pojawiał się na boisku, wywiązywał się z powierzonych zadań. Waleczny i ambitny, dający z siebie pełen pakiet umiejętności i zdrowia. Jedynym minusikiem w jego grze jest słabość w przytrzymywaniu piłki. 

Statystyki: 13 spotkań, 3 bramki, 2 asysty, 1 żółta karta. 

Michał Otomański - średnia ocen: 5 - Michał zdecydowanie nie będzie chwalił się minionym półroczem przed wnukami. Podczas przygotowań przedsezonowych wielu wiązało z nim spore nadzieje, które zweryfikowało życie, Na boisku zagubiony, apatyczny, nie odcisnął na grze PTC niemal żadnego piętna.

 

Statystyki: 13 spotkań, 1 bramka, 1 asysta. 

Przemysław Bartyzel - średnia ocen: 7 - Solidna runda. Mimo kontuzji, zdołał zagrać w większości meczów i zawsze dawał z siebie maksimum,Grywał jako pomocnik i obrońca, z podobnym, dobrym skutkiem. 

Statystyki:  11 spotkań, 1 bramka, 2 asysty, 4 żółte kartki. 

Marcin Kaczmarkiewicz - średnia ocen: 6 - Gracz, który nie skończył jeszcze wieku juniora, a już stał się podstawowym zawodnikiem pierwszej drużyny PTC. Nie jestem jednak w stanie napisać, by przekuł zaufanie trenera w przydatność dla drużyny. Z pewnością jest to bardzo perspektywiczny zawodnik, jednak tą runda jedynie pod względem statystycznym zmierza ku wspomnieniom. 

Statystyki: 14 spotkań, 2 bramki, 1 asysta. 

Napastnicy

Rafał Cukierski - średnia ocen: - Grał przez cały pół roku jako napastnik i zdecydowanie przyniósł wiele dobrego "fioletowym". Stwarzał zagrożenie, umiał wykazać się cechami znamionującymi napastnika, a i goli troszkę nastrzelał. Brakowało mi w jego postawie jedynie ruchliwości. 

Statystyki: 14 spotkań, 8 bramek, 2 asysty, 2 żółte kartki. 

Krystian Kolasa - średnia ocen: 8 - Niezwykle waleczny, mimo swoich wątłych warunków fizycznych, boiskowy gladiator. Jego przydatność drużynie jest niepodważalna, choć posiada naście lat. O jego możliwościach i piłkarskich perspektywach nie będę wiele mówił, wystarczy na niego spojrzeć. A jego gol strzelony z woleja przeciwko KKS Koluszki podobno od jutra będzie puszczany w Eurosporcie :). 

Statystyki: 15 spotkań, 5 bramek, 3 asysty, 3 żółte kartki 

Artur Klimek - średnia ocen: 5,5 - Z przykrością stwierdzam, że Artur jest naszym działem o najmniejszym kalibrze. Napastnika rozlicza się z bramek, a tych w klubowej klasyfikacji "Klimo" ma najmniej. Na boisku również niczym szczególnym się nie wyróżniał, choć i błędów przypomnieć sobie nie zdołam. Przyzwoita runda, co najwyżej. 

Statystyki: 13 spotkań, 2 bramki, 1 żółta kartka. 

W barwach PTC w minionej rundzie na boisku meldowali się: Igor Gwiazdowski, Dawid Boratyński, Kamil Jabłoński, Przemysław Miszczak, Michał Piasecki i Mateusz Pietras. Grali jednak zbyt krótko by ich opisać. 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [539]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Sponsorzy

                                                    

                                                   

 

 

 

 

 

 

 

Klub Fioletowych Serc

 

Partnerzy

 

 

Zaprzyjaźnione strony

 

Wyniki

Ostatnia kolejka 24
Polonia Andrzejów 0:3 Boruta Zgierz
Włókniarz Pabianice 1:3 Stal Głowno
Włókniarz Konstantynów 1:1 MKS Górnik 1956
Sokół II Aleksandrów GLKS Dłutów
GKS Bedlno 3:2 PTC Pabianice
Start Brzeziny 1:4 LKS Rosanów
UKS SMS Łódź 5:0 Orzeł Parzęczew
Zawisza II Rzgów 1:1 Termy Uniejów

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 61, wczoraj: 329
ogółem: 999 958

statystyki szczegółowe