pon.

Aktualności

Fioletowi gromią w sparingu

• autor: RadekPTC, 2015-02-08 20:53

W drugiej grze kontrolnej w ramach okresu przygotowawczego do rundy rewanżowej piłkarze PTC Pabianice pokonali Jutrzenkę Bychlew 10:1. Bramki dla "fioletowych" zdobywali: Kamil Bartos x3, Rafał Cukierski x3, Krystian Kolasa x2 oraz po jednej Bartosz Znojek i Mateusz Pietras.

W niedzielne popołudnie trener Tomasz Stolarczyk nie miał już problemu ze skompletowaniem wyjściowej jedenastki i nie musiał "eksperymentować", co różnie może się czasami skończyć. Mało tego, oprócz powołanych wyróżniajacych się zawodników z drużyny juniorskiej (Szymona Ziółkowskiego, Kamila Jabłońskiego i Mateusza Pietrasa), powrócili nieobecni ostatnio Kamil Bartos, Michał OtomańskiMarcin Kaczmarkiewicz, Łukasz Sikorski czy Przemek Bartyzel. Po testach w Sokole Aleksandrów powrócił do PTC Krystian Kolasa, który z miejsca przypominał o sobie pabianickim kibicom strzelając dzisiaj dwa gole.

PTC od pierwszych minut spotkania narzuciło niżej notowanemu rywalowi swoje warunki gry i poza sporadycznymi wyjściami z kontratakiem, Jutrzenka nie była w stanie na dłużej stworzyć zagrożenia pod bramką "fioletowych". Do przerwy Pabianiczanie prowadzili 6:1.

Druga część meczu, choć nie obrazowała już tak dominującej postawy PTC, to zawodnicy z Bychlewa, mimo kilku dogodnych sytuacji podbramkowych, nie umieli powiększyć swego dorobku bramkowego. W naszym przypadku, urósł on do dwucyfrowej liczby.

Krótko podsumowując ten sparing, mogę śmiało powiedzieć, że momentami gra PTC była bardzo dobra. Potrafiliśmy zbudować akcję od wyprowadzenia piłki przez bramkarza, poprzez wszystkie strefy boiska, która kończyła się bramką. Jeśli tylko uda się podobny styl i dyspozycję zespołu odtworzyć w kolejnych meczach kontrolnych, możemy śmiało wyczekiwać startu rozgrywek.

Skład PTC w I połowie: R. Znojek - Stuchała, Kaźmierczak, B. Znojek, Madejski - Kolasa, Sikorski, Kling, Bartos, Bartyzel - Cukierski.

Skład PTC w II połowie: Wilczyński - Stuchała, Kaźmierczak, Ziółkowski, B. Znojek - Jabłoński, Otomański, Kaczmarkiewicz, Madejski (Kolasa) - Pietras, Cukierski.