pon.

Aktualności

Defensywa w formie, napastnicy nie

• autor: RadekPTC, 2015-03-07 18:28

Piłkarze PTC Pabianice przegrywają z Borutą Zgierz w przedostatnim meczu sparingowym 1:2. Bramkę dla "fioletowych" zdobył Piotrek Szynka.

Niestety, ale nadal kuleje sytuacja kadrowa naszego zespołu. Daje o sobie znać panujący w powietrzu wirus grypy, gdyż złe samopoczucie nadal uniemożliwia grę m.in: Kamilowi Bartosowi, Pawłowi Hetmankowi czy Michałowi Otomańskiemu. Inne okoliczności życiowe powstrzymały Adama Wilczyńskiego, Jacka Hilera i Łukasza Sikorskiego, tak więc kadra PTC na ten mecz liczyła "wyjątkowo" aż 13 zawodników. Na całe szczęście, prognoza na powrót zawodników do treningów jest otymistyczna.

W pierwszej odsłonie stroną bezapelacyjnie aktywniejszą i groźniejszą była Boruta. Stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji podbramkowych, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza PTC.

W drugiej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Aleksandrowie Łódzkim mieli już okazję podziwiać trzepot siatek. Pierwsze dwie bramki dla ekipy ze Zgierza padły tuż po wznowieniu gry, przed przekroczeniem 50 minuty meczu. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową do partnera przedłużył gracz Boruty, co jego partner wykończył uderzeniem na pustą bramkę. Drugą sprawą jest to, że strzelec gola w momencie podania był na ewidentnej pozycji spalonej.

Druga bramka dla Boruty padła dwie minuty później. Po dalekim zagraniu za linię obrony do sytuacji jeden na jednego z Radomirem Znojkiem doszedł napastnik rywali, co skrzętnie wykorzystał.

PTC odpowiedziało pięć minut później po pięknym strzale z dystansu Piotrka Szynki.

Krótko podsumowując ten meczu mogę powiedzieć, że cieszy gra defensywna PTC. Poza początkiem drugiej połowy, kiedy to niefrasobliwość doprowadziła do utraty bramek, strażnicy "fioletowego" obramowania należycie wywiązywali się ze swego zadania. Martwi jednak nieumiejętność wyprowadzania piłki do zawodników ofensywnych jak i atak pozycyjny i nad tym w nadchodzącym czasie gracze z Pabianic będą musieli popracować.

Powoli klaruje się kadra naszego zespołu, która będzie walczyć na boiskach Ligi Okręgowej w rundzie rewanżowej. Testowani przez ostatni miesiąc w Rzgowie zawodnicy PTC zostali graczami Zawiszy. Krystian Wawrzyński odszedł transferem definitywnym, Michał Madejski i Marcin Kaczmarkiewicz zostali wypożyczeni do końca sezonu. Wszystko wskazuje na to, że kolejnym ubytkiem będzie Krystian Kolasa, który niemal na 100% zostanie zawodnikiem Omegi Kleszczów. Na pocieszenie, które niemal z miejsca rekompensuje ubytki jest fakt, że jedynie formalności pozostały do uregulowania statusu Piotrka Szynki, który zostanie wypożyczony z Sokoła Aleksandrów do PTC Pabianice.

Skład PTC: R. Znojek - Stuchała, Kaźmierczak, Cholewiński, Kopka - Miszczak, Kling, Szynka, Bednarkiewicz, Klimek - Cukierski. Grali również: B. Znojek, Bartyzel.