pon.

Aktualności

Piękna polska wiosna

• autor: RadekPTC, 2015-04-12 16:58

PTC Pabianice pokonuje u siebie zespół Polonii Andrzejów 4:2. Hat-trickiem popisał się Piotr Szynka, a jedno trafienie dołożył jeszcze Mateusz Kling.

Trener Tomasz Stolarczyk dokonał aż pięciu zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu do ostatniego, wygranego spotkania z Włókniarzem Konstantynów. W miejsce Adama Wilczyńskiego w bramce zagościł Radomir Znojek, Przemek Bartyzel zastąpił na boku defensywy Filipa Stuchałę, w środku obrony po raz pierwszy po powrocie do treningów zagrał Arkadiusz Cholewiński. W pomocy ważną zmianą było zastąpienie kontuzjowanego Łukasza Sikorskiego Jacek Hilerem, a o sile ofensywnej po raz pierwszy od dłuższego czasu nie stanowił Rafał Cukierski, a Piotr Szynka.

Te wszystkie roszady jak i założenia taktyczne bardzo szybko poszły sobie na manowce. Już w trzeciej minucie spotkania, po nieporozumieniu dwóch środkowych obrońców, skrzydłowy Polonii dośrodkował wzdłuż bramki PTC. Piłkę palcami wybił Radomir Znojek, jednak dokonał tego na tyle niefortunnie, że futbolówka spadła pod nogi napastnik gości, co bezpośrednio przerodziło się na gola.

Początek spotkania zdecydowanie należał do przyjezdnych z Andrzejowa. W okolicach 10 minuty chytre dośrodkowanie z rzutu rożnego zmierzało bezpośrednio do bramki PTC, ale tym razem dobrze na posterunku zainterweniował Radomir Znojek

W 14 minucie padła wyrównująca bramka dla "fioletowych". Rzut rożny autorstwa Kamila Bartosa przysporzył ogromnych problemów bramkarzowi Polonii, w wyniku czego ledwie trąconą piłkę podbił piętą Dawid Kaźmierczak. Futbolówkę, zmierzającą do siatki, dobił Piotr Szynka, uprzedzając próbujących interweniować obrońców rywali.

Sto osiemdziesiąt sekund później PTC już prowadziło. Gol autorstwa Mateusza Klinga śmiało można nazwać golem "stadionów świata". Strzał z okolicy 35 metra, wędrujący wprost w okienko bramki Polonii, aż sam przez się prosi o takie stanowisko.

Po objęciu prowadzenia gospodarze tego pojedynku przejęli już zupełnie inicjatywę i kontrolę nad spotkaniem. Okazji podbramkowych było sporo. W okolicach 30 minuty meczu bardzo dobrą akcją popisał się Dawid Bednarkiewicz, który wypatrzył w polu karnym Kamila Bartosa i zagrał świetnej jakości podanie "na nos". Kamil w takich sytuacjach odnajduje się doskonale, stąd trafił do siatki, niestety, z pozycji spalonej.

Chwilę później piłkarze z Andrzejowa doprowadzili do wyrównania. Po niepotrzebnym faulu Przemysława Bartyzela w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny, który chwilę później przerodził się na gola.

W 36 minucie "fioletowi" ponownie objęli prowadzenie. Kapitalnym, prostopadłym podaniem popisał się Mateusz Kling, czym wprowadził Piotrka Szynkę do sytuacji jeden na jednego z bramkarzem. Nasz "stary-nowy" napastnik z zimną krwią trafił w dalszy róg bramki Polonii.

Chwilę później mieliśmy niemal kopię poprzedniej sytuacji. Tym razem bramkarz zdołał jednak przeciąć prostopadłe zagranie Klinga do Szynki, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka ponownie znalazła się pod nogami naszego napastnika. "Pepe" mając przed sobą pustą bramkę nie mógł takiej okazji nie wykorzystać i wyprowadził "fioletowych" na dwubramkowe prowadzenie.

Tak więc do przerwy, po bardzo emocjonującej pierwszej połowie to Pabianiczanie schodzili do szatni w lepszych humorach.

Niestety, o drugiej odsłonie już tyle dobrego napisać nie mogę. Nasze poczynania ofensywne ograniczyły się do czasowego odciążania formacji defensywnych, bez większych "przeobrażeń" w sytuacje podbramkowe.

Polonia z kolei poczuła, że PTC ustępuje pola, próbowała coś dla siebie z tego meczu uszczknąć. Ich "dociekliwość" ograniczyła się jednak do kilku uderzeń z dystansu oraz sporej liczby dośrodkowań. Zarówno te pierwsze, jak i drugie elementy piłkarskiego rzemiosła, bez większych problemów wyłapywał nasz bramkarz.

Podsumowując to spotkanie, z pewnością cieszą kolejne ligowe punkty dopisane do naszego konta. Cieszą tym bardziej, że nasze przedsezonowe sparingi nie napawały optymizmem. Miejmy nadzieję, że jak runda długa i szeroka, tak i PTC znajdzie w sobie pokłady determinacji i ambicji, które przerodzą się w kolejne dawki punktowej zdobyczy.

Skład PTC: R. Znojek - Bartyzel, Kaźmierczak, Cholewiński, Kopka - Bednarkiewicz, Hiler, Kling (Stuchała 81'), Bartos, Klimek (Piasecki 61') - Szynka (Cukierski 70')