środa

Aktualności

Im od listopada przegrywać nie wypada

• autor: RadekPTC, 2015-05-02 09:06

PTC Pabianice kontynuuje wspaniałą serię meczów bez porażki i we wczorajszym spotkaniu pokonaliśmy rezerwy Sokoła Aleksandrów 2:1. Bramki dla "fioletowych" zdobywali: Piotr Szynka i Przemek Miszczak.

Tuż przed meczem okazało się, że lista kontuzjowanych zawodników poszerzyła się o Kamila Bartosa, który całe spotkanie oglądał z wysokości trybun. W jego miejsce pojawił się inny Kamil, Jabłoński.

Pierwsze minuty spotkania, jak i początkowa inicjatywa należała do przyjezdnych z Sokoła Aleksandrów. Nie opierało się to jednak na niczym innym, jak zagraniem długiej piłki na napastników i tam oczekiwanie czegokolwiek po ich fantazji bądź umiejętnościach. Prawdę mówiąc był to jedyny fortel ofensywny graczy gości w pojedynku z "fioletowymi".

Pierwszy, groźniejszy zryw PTC przyniósł nam gola. Po szybkim wyprowadzeniu ataku, piłkę w środkowej części boiska otrzymał Mateusz Kling, który zagrał świetną, prostopadłą piłkę do Piotrka Szynki. "Pepe" ze stoickim spokojem przelobował wychodzącego bramkarza gości, wyprowadzając nas na prowadzenie.

Objęcie prowadzenia przez PTC przechyliło szalę inicjatywy na naszą stronę. O ile Sokół starał się, za pomocą dalekich zagrań, zmusić naszą defensywę do strachu, tak to "fioletowi" stwarzali sobie dogodne sytuacje bramkowe. Pierwszą z nich miał w okolicach 20 minuty Kamil Jabłoński, który uderzał z narożnika pola karnego, niestety, niecelnie. Kilka minut później, po kolejnym, bardzo dobrym podaniu Mateusza Klinga, w pole karne wpadł Bartosz Znojek, ale jego strzał bezpiecznie minął słupek gości. Swoje okazje mieli również: Piotrek Szynka, którego uderzenie wybronił bramkarz jak i Rafał Cukierski, który z ostrego kąta trafił w słupek.

Gdy wydawało się, że przebieg meczu się stabilizuje, Sokół zdołał trafić do siatki. Po prawej stronie boiska dośrodkowaniem popisał się skrzydłowy gości. Piłka zmierzała jednak bezpośrednio do bramki i z najwyższym trudem wybił ją w pole bramkowe Radomir Znojek. Futbolówka, odbiwszy się jednak od Filipa Stuchały, ponownie obrała sobie za cel przekroczenie linii bramkowej, jednak i tym razem jej plany pokrzyżował goalkepper PTC. Formalności dopełnił Dawid Kaźmierczak, zażegnując niebezpieczeństwo wybiciem na rzut rożny.

Co się odwlekło, nie uciekło. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najniższy na boisku gracz Sokoła, mimo obecności trzech naszych obrońców, zdołał trafić do siatki po uderzeniu piłki... głową.

Do końca pierwszej części spotkania nic więcej, godnego uwagi, się nie działo. Stąd, mimo tego, że aktywniejszą i groźniejszą drużyną było PTC, wynik nie wskazywał na zwycięstwo żadnej ze stron.

Sokół, po zmianie stron, nie zmienił swej doktryny wojennej. Nadal starał się dalekimi zagraniami bądź dośrodkowaniami zmusić naszą załogę do kapitulacji. W okolicach 50 minuty o mało co taka taktyka nie przyniosła pożądanych skutków. Wychodzący do "wrzutki" Radomir Znojek nie zdołał jej chwycić, a strzał z kilku metrów gracza gości okazał się niecelny.

Trzeba przyznać, że w pierwszych minutach drugiej odsłony to Sokół usilniej starał się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na nasze szczęście, nie czynił tego nazbyt skutecznie.

W 69 minucie role się odwróciły i Sokół stracił gola poprzez własną broń. Dośrodkowanie z rzutu rożnego pewnie wyłapał Radomir Znojek, po czym błyskawicznie uruchomił będącego na połowie przeciwnika Kamila Jabłońskiego. Nasz młody zawodnik jeszcze szybciej wypuścił w bój, po prawej stronie boiska Piotra Szynkę, który pognał z piłką w pole karne gości i zagrał ją wzdłuż bramki, gdzie formalności dopełnił Przemek Miszczak

Ostatnie 20 minut było już niezwykle żywiołowe i wymagające poświęcenia, gdyż Sokół, nie mając już nic do stracenia, ruszył niemal bez opamiętania do przodu. W okolicach 80 minuty, ponownie z dośrodkowaniem problem miał Radomir Znojek, gdy wypuścił z rąk schwytaną piłkę. Na jego szczęście, w sukurs przyszedł mu jego brat, Bartosz, wybijając futbolówkę niemal z linii bramkowej.

W doliczonym czasie gry Sokół wykonywał jeszcze rzut wolny z 20 metra przed bramką PTC, jednak okazał się on mocno niecelny. Tak więc, dzięki wczorajszej wygranej, "fioletowi" podtrzymują świetne wyniki osiągane w rundzie wiosennej.

Runda rewanżowa jest zdecydowanie bardzo udana dla naszych piłkarzy i to jest przede wszystkim główny plus tego spotkania. Podtrzymanie dobrych nastrojów i, oby, formy do następnej kolejki, gdzie pojedziemy do lidera, Andrespolii Wiśniowa Góra. Póki co jednak cieszmy się wspaniała passą siedmiu meczów bez porażki, wliczając w to również ostatnie spotkanie na jesieni, gdzie zremisowaliśmy 0:0 z Zawiszą Rzgów. Tak więc od 15 listopada 2014 roku PTC Pabianice jest niepokonane. Biorąc pod uwagę, że właśnie weszliśmy w miesiąc maj i że jest to Liga Okręgowa, gdzie każdy może wygrać z każdym, jest to wynik co najmniej godny uwagi.

Skład PTC: R.Znojek - Kopka, Kaźmierczak, B. Znojek, Stuchała (Miszczak 63') - Bartyzel, Hiler, Kling (Klimek 70'), Jabłoński (Bednarkiewicz 90'), Cukierski - Szynka