czwartek

Aktualności

PTC przegrywa w Rzgowie

• autor: RadekPTC, 2015-08-30 17:04

Piłkarze PTC Pabianice ulegają rezerwom Zawiszy Rzgów 0:2. Obie bramki dla drużyny gospodarzy zdobył nasz były zawodnik - Marcin Kaczmarkiewicz.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia "fioletowych". W szóstej minucie spotkania prawą stroną pomknął Piotrek Szynka, którego dośrodkowanie wzdłuż bramki odnalazło w polu karnym Artura Klimka. Niestety, ale uderzenie "Klima" zatrzymało się na słupku.

Minutę później gospodarze już prowadzili. Wyraźny błąd zanotował Bartosz Znojek, który w dość błahy sposób stracił piłkę w polu karnym na rzecz napastnika Zawiszy, którego podanie otworzyło drogę do pustej bramki Marcinowi Kaczmarkiewiczowi. Nasz były zawodnik bez większych problemów trafił do siatki.

W 16 minucie PTC próbowało odpowiedzieć. Mateusz Kling zagrał prostopadle do wbiegającego prawym skrzydłem Rafała Cukierskiego, który podciągnął z akcją w pole karne. Niestety, ale jego silne uderzenie z ostrego kąta pewnie wyłapał kolejny wychowanek "fioletowych" w barwach Zawiszy - Krystian Wawrzyński

Cztery minuty później ponownie mocniej zabiło serce sympatyków PTC. Dośrodkowanie z rzutu rożnego odnalazło głowę napastnika Zawiszy, którego strzał zatrzymał się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Adama Wilczyńskiego

Chwilę później, w 27 minucie, ponownie za sprawą dobrze dysponowanego Rafała Cukierskiego, PTC stworzyło sobie sytuacją strzelecką. "Cukier" po ciekawej, indywidualnej akcji zgrał piłkę przed szesnasty metr, wprost pod nogi nadbiegającego Piotra Szynki. Niestety, ale dobre uderzenie "Pepego" w długi róg świetnie wybronił Krystian Wawrzyński

Na kolejną, ciekawą sytuację w tym spotkaniu musieliśmy poczekać do 38 minuty meczu. Wtedy to gospodarze wyprowadzili groźny kontratak, w którym napastnik Zawiszy bez większych problemów w finalnym momencie akcji minął dwóch obrońców PTC i jedynie dobra postawa Adama Wilczyńskiego uchroniła "fioletowych" przed stratą drugiego gola.

W końcowych chwilach pierwszej odsłony spotkania byliśmy świadkami najgroźniejszej sytuacji, stworzonej przez naszych piłkarzy. Do prostopadłej piłki, zagranej za obronę Zawiszy, dopadł Rafał Cukierski, ale jego strzał ręką obronił Krystian Wawrzyński. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała sytuacja miała miejsce przed polem karnym. Sędzia goalkeeperowi gospodarzy pokazał tylko żółtą kartkę, a uderzenie z rzutu wolnego Piotra Szynki, w skrócie, poszybowało szukać pomsty w niebiosa.

Podsumowując pierwszą odsłonę meczu, był on niezwykle szarpany. Brakowało składnych akcji, górowały proste błędy techniczne zawodników obu drużyn. PTC choć stworzyło sobie więcej sytuacji podbramkowych, nie potrafiło przekuć ich na gole, co jeszcze w okresie przygotowawczym było naszą domeną.

Druga połowa na dobre rozpoczęła się dopiero w 59 minucie. Wtedy to Przemek Bartyzel podszedł do rzutu wolnego, podyktowanego za faul na... Rafale Cukierskim. Jego dobrej jakości uderzenie zatrzymało się na spojeniu bramki Krystiana Wawrzyńskiego.

W 70 minucie ponownie do sytuacji strzeleckiej doszło PTC, w osobie Piotra Szynki. Jego indywidualna akcja, w której szarżą z lewej strony boiska stworzył sobie miejsce do oddania strzału, zakończyła się ponownie w rękawicach dobrze dysponowanego Krystiana Wawrzyńskiego

Trzy minuty później Zawisza podwyższył prowadzenie. Po stracie przy złym wykonaniu rzutu z autu, piłkę na prawej stronie przejęli gracze gospodarzy, a dogranie wzdłuż bramki odnalazło na przeciwległym skraju Marcina Kaczmarkiewicza, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

"Fioletowi", podłamani "głupią" stratą drugiego gola, wyraźnie spuścili z tonu i nie atakowali już z taką werwą i zaangażowaniem, które i w chwilach "polotu", wysokich lotów nie były. Ostatnim, ofensywnym akcentem tej rywalizacji z naszej strony był strzał z dystansu Piotra Szynki, ale ponownie na wysokości stanął bramkarz Zawiszy.

W 89 minucie szansę na skompletowanie hat-tricka miał Marcin Kaczmarkiewicz, ale jego strzał po ładnej, zespołowej akcji ze skraju pola karnego dobrze wybronił Adam Wilczyński

Cóż, podsumowując ten mecz, z pewnością głównymi jego aktorami byli dwaj dawni zawodnicy PTC, którzy wcielili się w role literackiego Konrada Wallenroda. Wychowani przy Sempołowskiej odcisnęli swoje piętno na pokonaniu w dniu dzisiejszym swojego byłego klubu, ale tego za złe im mieć nie możemy.

Możemy mieć natomiast pretensje do naszych zawodników za postawę w dzisiejszym meczu. Spora liczba niewymuszonych błędów, chociażby przy stracie obu bramek, brak pomysłu i kreatywności, co owocowało szarpaniną przy wyprowadzeniu ataku, czy to kontrującego czy pozycyjnego. Przed nami trudne, ciężkie i prestiżowe spotkania, w których musimy się zaprezentować co najmniej o niebo lepiej.

Skład PTC: Wilczyński - Kopka (Ziółkowski 46'), B. Znojek, Kaźmierczak, Bartyzel - Klimek (Furtak 65'), Sikorski, Kling (Stuchała 46'), Jabłoński (Bednarkiewicz 75'), Cukierski - Szynka.