sobota

Aktualności

Rozczarowań ciąg dalszy

• autor: RadekPTC, 2015-10-04 17:25

Piłkarze PTC Pabianice w ramach IX kolejki Ligi Okręgowej ulegli na własnym stadionie drużynie MKS Tuszyn 1:2. Gola dla "fioletowych" zdobył Rafał Cukierski.

W obliczu kontuzji podstawowego bramkarza naszej drużyny w wyjściowej jedenastce PTC zameldował się szkoleniowiec "fioletowych" Tomasz Stolarczyk. Nie zdołał on jednak uchronić swej drużyny przed porażką z MKS Tuszyn.

Początkowe minuty spotkania nie należały do porywających. Obie drużyny nie zdołały stworzyć sobie groźnych sytuacji strzeleckich, choć dwukrotnie na bramkę Tomasza Stolarczyka z dystansu uderzali gracze MKS, na całe szczęście, niecelnie.

Mecz na dobre rozpoczął się w 19 minucie. Wtedy to po ładnej akcji gości napastnik z Tuszyna oddał uderzenie na bramkę PTC, które zatrzymało się na słupku. Bezpośredni atak kontrujący, wyprowadzony po tej akcji, przyniósł gola "fioletowym". Świetnym podaniem popisał się Mateusz Kling, czym zaprosił do sytuacji sam na sam z bramkarzem Rafała Cukierskiego. "Cukier" z zaproszenia skorzystał i odnalazł drogę do siatki obok interweniującego goalkeepera.

Osiem minut później ponownie w natarciu było PTC. Mateusz Kling zagrał dobre, prostopadłe podanie do Jacka Hilera, który błyskawicznie oddał silne uderzenie z ostrego kąta na bramkę gości. Na nasze nieszczęście górą w tym pojedynku był goalkeeper MKS.

Na kolejne zrywy piłkarskich emocji musieliśmy poczekać do 42 minuty. Wtedy to Przemek Miszczak, w swoim stylu wpadł w pole karne MKS i oddał niesygnalizowane uderzenie, które minimalnie minęło słupek bramki gości.

Minutę później gracze z Tuszyna doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na okolice piątego metra odnalazło głowę pomocnika gości, który bez większych problemów trafił do siatki.

W ostatniej minucie pierwszej odsłony PTC mogło jeszcze odpowiedzieć. Przemek Miszczak zagrał do Piotrka Szynki na skraj pola karnego, "Pepe" finalizując tą akcję oddał silne uderzenie lewą nogą, jednak nie sprawiło ono większych problemów bramkarzowi.

Druga połowa nie była już tak wyrównana. Stroną zdecydowanie aktywniejszą i wykazującą większe chęci do gry byli goście i to pod ich dyktando toczyły się pierwsze minuty drugiej odsłony.

Jedynym, groźniejszym atakiem było wyprowadzenie kontrataku w 59 minucie meczu. Wtedy to Przemek Miszczak wypatrzył w polu karnym Jacka Hilera, który po otrzymaniu podania przedryblował dwóch obrońców MKS i mając przed sobą całą bramkę oddał niecelne uderzenie.

Siedem minuty później na strzał z dystansu pokusił się środkowy MKS, ale jego uderzenie pewnie chwycił Tomasz Stolarczyk

W 71 minucie optyczna przewaga gości została udokumentowana golem, jak się później okazało, dającym trzy punkty. Dośrodkowanie z rzutu rożnego odnalazło stopę gracza MKS, który w dość ekwilibrystyczny sposób oddał uderzenie po dalszym rogu naszej bramki.

Ostatnim, godnym odnotowania akcentem jest sytuacja z doliczonego czasu gry. Wtedy to, nie najlepiej wykonany przez nasz rzut rożny przerodził się w kontratak MKS. Napastnik gości znalazł się w pojedynku sam na sam z Tomaszem Stolarczykiem, ale jego próba lobowania okazała się minimalnie niecelna.

Skład PTC: Stolarczyk - Kopka, Ziółkowski (Gwiazdowski 63'), B. Znojek, Bartyzel - Miszczak (Kaźmierczak 63'), Sikorski, Kling (Hetmanek 66'), Hiler, Szynka (Klimek 75') - Cukierski.