sobota

Aktualności

Historia dzieje się na naszych oczach

• autor: RadekPTC, 2015-11-08 14:35

W ramach XIV kolejki Ligi Okręgowej PTC Pabianice ulega na swoim boisku Termom Uniejów 1:2. Gola dla "fioletowych" zdobył Rafał Cukierski. Uniejowianie zdobyli stadion przy ulicy Sempołowkiej po raz pierwszy od ponad 10 lat.

To, że piłkarze z Uniejowa nie zwyciężyli na boisku PTC od ponad 10 lat, pozwalało nam mieć sporą dozę nadziei, że ta seria może zostać podtrzymana. W końcu jeśli jakieś miejsce komuś nie leży, to się go omija szerokim łukiem, gdyż przyzywa same złe wspomnienia (mniej więcej jak dla nas Parzęczew). Dodam również, że w poprzedniej kampanii udało nam się, również po ponad dekadzie, zwyciężyć w Uniejowie 5:2. Wczoraj, choć faworytem nie byliśmy, wyliczenia o korzystny wynik wcale bezpodstawne nie były.

Mecz rozpoczął się od ataku PTC, w osobie Przemka Miszczaka. "Miszczu" otrzymał piłkę w polu karnym i w swoim stylu minął dwóch rywali Term, ale jego uderzenie przeleciało ponad bramką gości.

W 10 minucie goście stworzyli sobie pierwszą, bardzo ładną okazję strzelecką. Po podaniu ponad głowami naszych obrońców uderzenie oddał skrzydłowy gości, niecelne.

Dwie minuty później ich zapędy ofensywne były jeszcze okazalsze. Złe ustawienie naszych obrońców wykorzystał środkowy Term, który zagrał do niepilnowanego przed polem karnym gracza gości. Na nasze szczęście jego silne uderzenie zdołał obronić Adam Wilczyński

Po tej wymianie ciosów nastąpiła próba powalenia Uniejowian na deski, poprzez dwie akcje stworzone na pograniczu 17 i 18 minuty meczu. Najpierw z dystansu groźnie uderzył Rafał Cukierski, ale jego strzał dobrze wyłapał bramkarz gości.

Chwilę później do dalekiego zagrania Jacka Hilera dopadł Piotrek Szynka, który w pełnym galopie zostawił swych przeciwników daleko w tyle i mając przed sobą już jedynie bramkarza, oddał uderzenie... wprost w niego. W ten oto sposób nasze chwile ofensywnej i ułańskiej fantazji spełzły na niczym, a przyszło nam zapłacić za nie najwyższą cenę.

W dwudziestej minucie piłkarze Term w świetnym stylu objęli panowanie nad losami boiskowego spektaklu, zamykając nasz zespół w okolicy 20 metra przed bramką PTC. Dośrodkowanie w pole karne nie przyniosło większego zagrożenia, jednak do wybitej piłki dopadł środkowy gości i pięknym strzałem z woleja odnalazł po raz pierwszy drogę do naszej siatki.

Sześć minut później stratą odznaczył się Łukasz Sikorski, w wyniku czego z błyskawicznym atakiem kontrującym ruszyli gracze gości. Dośrodkowanie w pole karne odnalazło na długim słupku skrzydłowego gości, a jego strzał zatrzymał się na bocznej siatce bramki PTC.

Po objęciu prowadzenia przez gości, trzeba szczerze przyznać, że to oni dominowali i dyrygowali losami spotkania. W 37 minucie po błędzie naszych zawodników przy wyprowadzeniu piłki poprzez niedokładne zagranie, skrzydłowy Term zagrał świetne podanie na środek pola karnego do wbiegającego partnera.  Ten pewnym strzałem w boczny sektor bramki podwyższył prowadzenie.

Przed końcem pierwszej odsłony spotkania warto dodać jeszcze jeden aspekt boiskowej rywalizacji. W 45 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Piotrek Szynka, ale bez większych problemów to uderzenie złapał bramkarz Term.

Druga część spotkania swą urodą przypominała większość pierwszej połowy, gdy to Uniejowianie byli zespołem aktywniejszym i po prostu lepszym. Jednak z biegiem czasu to PTC starało się podjąć rękawice i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W 59 minucie Piotrek Szynka dośrodkował piłkę ze skraju pola karnego na przeciwległy, dalszy słupek bramki rywali, gdzie z posiłkami nadciągnął Rafał Cukierski i uderzeniem z powietrza zdobył kontaktowego gola.

Sto dwadzieścia sekund później wynik powinien być remisowy. Ponownie duet Szynka - Cukierski rozmontował defensywę z Uniejowa. "Pepe" zagrał dobre, prostopadłe podanie na wolne pole do "Cukra", który doszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale oddał niecelne uderzenie.

Niestety, ale pomimo zwiększonej aktywności naszych piłkarzy, nie byliśmy świadkami huraganowych ataków i zwiększonej aktywności bramkarza. Na kolejne "ofensywne poderwanie" PTC musieliśmy poczekać do 83 minucie. Wtedy to Dawid Kaźmierczak oddał groźne uderzenie zza pola karnego, które z trudem wybronił bramkarz gości. Z dobitką nadciągnął Rafał Cukierski, jednak sędzia odgwizdał wątpliwej jakości pozycję spaloną.

Końcówka zależała już jednak do gości. Najpierw, w 87 minucie Uniejowianie po wyprowadzeniu kontrataku oddali bardzo groźne uderzenie po dalszym rogu bramki, ale świetną interwencją żegnającą to niebezpieczeństwo popisał się Adam Wilczyński

Minutę później znów bohaterem PTC był Pan Wilczyński. W jednej akcji zdołał obronić strzał z dystansu i dwie dobitki graczy Term, tak więc tylko dzięki jego postawie wynik w końcowych momentach meczu nie uległ zmianie.

Cóż, podsumowując to spotkanie, trzeba przyznać, że trudno w tym spotkaniu wskazać kogoś bezsprzecznie lepszego czy bezsprzecznie gorszego. To z pewnością cieszy, gdyż świadczy to o podjęciu walki przez nasz zespół, co nie było częstym widokiem w ostatnich tygodniach. Nie mniej jednak trudno cieszyć się z porażki po walce, gdyż to tylko miła odmiana, od porażek bez walki.

A jeszcze trudniej szukać jakichkolwiek tłumaczeń biorąc pod uwagę cele, jakie sami sobie postawili nasi piłkarze. A one były niezwykle ambitne. Dziś z nich nie pozostało nic, a być szykuje się nam powrót do batalii, ale o utrzymanie...

Skład PTC: Wilczyński - Kopka, Kaźmierczak, Ziółkowski, Bartyzel - Miszczak (Stuchała 81'), Sikorski, Kling (Jabłoński 60'), Hiler, Cukierski - Szynka.