Grad bramek w drugiej połowie

• autor: PTC, 2016-03-05 08:29

W piątkowy wieczór w kolejnym sparingu zmierzyli się piłkarze PTC. Tym razem przeciwnikiem była 3 drużyna gr.2 A-klasy GLKS Sarnów/Dalików. "Fioletowi" wygrali wysoko 10:1 (1:1), a łupem bramkowym podzielili się: Piotr Szynka - 4, Rafał Cukierski i Mateusz Kling - po 2 oraz Radomir Znojek i gracz testowany - po 1 bramce.

Nic nie zapowiadało takiego wyniku, pabianiczanie co prawda szybko objęli prowadzenie po bramce Piotrka Szynki, ale później gra się wyrównała, a w 15 minucie w zamieszaniu w polu karnym został sfaulowany zawodnik Sarnowa/Dalikowa. Rywale pewnie wykonali rzut karny i było 1:1. Taki wynik utrzymał się do końca I połowy mimo ataków i sytuacji to z jednej to z drugiej strony. Po przerwie na boisko wyszli odmienieni zawodnicy PTC, a sygnał do ataku dał Mateusz Kling, który minął kolejno 5 zawodników rywali, wpadł w pole karne i strzeli nie do obrony wyprowadzając "fioletowych" na prowadzenie, chwilę później było już 3:1, a bramkę strzeli ponownie Kling, który wykorzystał bardzo dobre podanie Radka Znojka. W ciągu kolejnych paru minut 2 bramki dołożył Rafał Cukierski i było 5:1, to było 12 minut, które wstrząsnęły rywalem. Przez resztę meczu boisko zdominowali gracze PTC, a kolejne bramki kolejno strzelali: Piotr Szynka - 2, oraz Radomir Znojek, testowany zawodnik i ponownie Piotrek Szynka. Cieszy wynik i skuteczność, gdyby tak jeszcze od początku meczu była taka zadziorność i waleczność. I na koniec jeszcze jedna ciekawostka tego sparingu, na pozycji stopera zagrał były wieloletni zawodnik PTC Łukasz Pintera, czyżby popularny "Pimpek" odwiesił buty z kołka i na wiosnę zobaczymy go na boisku ???

Skład PTC: Wilczyński (Sulima) - Kopka, Sikorski, Pintera, Bartyzel - Cukierski, Hiler, Kling, Szynka, Gwiazdowski - testowany. Na zmiany wchodzili: Stuchała, B.Znojek, R.Znojek.

Kolejny sparing PTC rozegra w przyszłą sobotę w Bełchatowie z wiceliderem IV-ligi GKS II Bełchatów.