Udany początek

• autor: PTC, 2016-03-26 18:45

W pierwszym meczu rundy wiosennej rozegranym w Łodzi PTC Pabianice wysoko pokonało Start Łódź 5:0 (1:0). Bramki zdobywali: Szymon Ziółkowski - 2, Rafał Cukierski, Piotr Szynka i Jacek Hiler - po 1.

Skład PTC: Wilczyński - Kopka (46' Gwiazdowski), Sikorski, Pintera, B.Znojek (76' Stuchała) - Cukierski (72' Klimek), Ziółkowski, Kling, Szynka, Miszczak (65' R.Znojek) - Hiler.

Żółte kartki: Kopka i Ziółkowski.

W pierwszej połowie niewiele ciekawego działo się na boisku przy ul. Św.Teresy obie drużyny grały dość chaotycznie. Od początku zaatakowali gospodarze, ale pierwszą okazję w 7 min. miał Cukierski ale uderzył zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza Startu. Chwilę później nieporozumienie w szykach obronnych PTC i zbyt krótkie wybicie Wilczyńskiego który wyszedł daleko poza pole karne omal nie wykorzystali gospodarze, ale skończyło się tylko na niecelnym strzale. W 22min. świetnie z kontrą wyszli "fioletowi", piłka trafiła na środku do Szynki a ten zagrał na prawe skrzydło do niepilnowanego Cukierskiego, który popędził na bramkę i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Startu zdobywając bramkę. W 32 min. Start wykonywał z przed pola karnego rzut wolny, ale piłka po uderzeniu poszybowała wysoko nad bramką PTC. W 35min. w polu karnym Startu przy piłce znalazł się Szynka, ale "Pepe" uderzył wprost w bramkarza. W pierwszej połowie częściej przy piłce byli gospodarze, ale za wiele z tego nie wynikało. Na drugą połowę "fioletowi" wyszli bardziej zdeterminowani co było widać od jej początku. W 50 min. rzut wolny z ok.45metra wykonywał Szynka piłka trafiła w pole karne, gdzie najwyżej skoczył Szymon Ziółkowski, trącił piłkę głową, a ta wylądowała w bramce gospodarzy, 0:2. W 58min. z rzutu rożnego dogrywał Szynka, do piłki dopadł na ok. 5 metrze ponownie Ziółkowski i podwyższył na 0:3. Kolejną szansę PTC miało 2 min. później, ale Cukierski uderzył niecelnie po dalszym słupku bramki Startu. W drugiej połowie niepodzielnie na boisku rządziło PTC, a każdy nie mal stały fragment gry wprowadzał zamieszania w szeregach gospodarzy. W 79min. tuż przed bramkarzem Startu znalazł się Szynka, ale trafił wprost w niego. Jedną z nielicznych sytuacji w drugiej połowie w 81min. stworzyli sobie gospodarze, ale zawodnik Startu przestrzelił niemiłosiernie z bliska. W 85 min. piłka trafiła na 16 metr do Szynki, ten uderzył nie do obrony i podwyższył wynik spotkania na 0:4.W 90min. doskonałe prostopadłe podanie trafiło do Szynki, który wyszedł przed obrońców, spojrzał kątem oka że wraz z nim sam na sam z bramkarzem Startu wychodzi Jacek Hiler zagrał do niego a ten bez problemu trafił do pustej bramki i ustalił wynik spotkania na 0:5. Udany początek rundy "fioletowych" pod wodzą nowego trenera, już wkrótce kolejne mecze pokażą na co stać tej wiosny piłkarzy PTC.

autor: ~Andrzejn 2016-03-30 09:19:37

avatar Tak trzymać do końca! Lepszego prezentu na Święta nie można było sobie wyobrazić. Taki wynik zachęca by przyjść i Was oklaskiwać w sobotę z Zawiszą. Pozdrawiam.