Szczęście było blisko

• autor: PTC, 2016-05-04 22:23

W 22 kolejce Łódzkiej Klasy Okręgowej PTC zremisowało w Łęczycy z Górnikiem 1:1 (0:0). Kibice w tym meczu długo czekali na bramki, a te padły dopiero w doliczonym czasie gry, najpierw w 92' fantastycznym strzałem pod poprzeczkę prowadzenie fioletowym dał bardzo aktywny tego dnia Rafał Cukierski, następnie w 94' z rzutu wolnego bardzo ładnym strzałem wyrównanie dał Górnikowi Marcin Karasiński.

Skład PTC: Sulima - Bartyzel, Ziółkowski, Pintera, B.Znojek (81' R.Znojek) - Stuchała, Kopka, Kling (87' Klimek), Cukierski, Szynka - Hiler.

Żółte kartki: Kopka, Ziółkowski.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Górnika, który częściej był przy piłce i tworzył groźniejsze sytuacje, PTC dopiero w końcówce tej części meczu odpowiedziało akcjami ofensywnymi.

Mimo rzęsistego deszczu w pierwszej połowie mecz był dość szybki, już w 4min. strzał zawodnika gospodarzy z 19 metra poszybował tuż obok słupka bramki PTC. Kolejne zagrożenie pod bramką "fioletowych" było już w 10min. kiedy zawodnik Górnika z bliska trafił tuż obok słupka bramki. W 20min. Górnik wykonywał rzut wolny z ok. 25 metra, ale silny strzał z trudem obronił Sulima. W 28min. kolejny rzut wolny dla gospodarzy, ale ponownie Sulima broni. Parę minut później szybką akcję Górnika zakończył bardzo silny strzał tuż sprzed pola karnego ale Sulima ponownie broni efektowną paradą. W końcu w 37min. PTC dało o sobie znać, Szynka otrzymał piłkę na lewej stronie boiska, "złamał" do środka przed pole karne, zagrał do Klinga, który uderzył silnie ale bardzo niecelnie. 5 min. później rzut wolny wykonywało PTC, Szynka wrzucił mocno piłkę w pole karne, ale tam w ostatniej chwili została ona wybita przez defensorów Łęczycy. W 44min. Górnik wyszedł z szybką kontrą lewą stroną boiska, ale strzał zawodnika gospodarzy nogą obronił dobrze dysponowany tego dnia Dawid Sulima. Do przerwy wynik 0:0.

W drugiej połowie wydawało się, że gospodarze jeszcze silniej ruszą do ataku, jednak to pabianiczanie przeprowadzili pierwsze akcje, a mecz wyrównał się. Już w 46min. lewą stroną popędził z piłką Szynka, wbiegł a wysokość pola karnego i zagrał do wbiegającego Cukierskiego, ten jednak minimalnie nie zdążył by zamknąć akcję strzałem, do piłki dopadł jednak jeszcze Kopka, ale jego podanie było niecelne i gospodarze wyjaśnili sytuację. W 55min. bardzo ładnie uderzył lewą nogą Kopka, ale jego strzał minimalnie minął spojenie słupka z poprzeczką. W 74min. z 17 metra rzut wolny wykonywał Cukierski, ale piłka trafiła zawodnika w murze, zatoczyła łuk i wyszła na róg. Z rzutu rożnego wrzucał Szynka, do piłki doszedł "Cukier", ale minimalnie chybił. Emocje jednak dopiero miały się zacząć choć minęła 90minuta, a sędzie doliczył kolejne 4minuty. Akcję w 92min. wyprowadziło PTC, a zaczęli ją dwaj rezerwowi wprowadzeni na boisko parę minut wcześniej, najpierw Rade Znojek wygrał pojedynek główkowy i strącił piłkę do Klimka, ten "zabrał się" lewą stroną, ograł dwóch graczy gospodarzy i wyłożył piłkę do wbiegającego przed pole karne Cukierskiego, który fantastycznym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką dając prowadzenie dla PTC. Kiedy wydawało się, że "fioletowi" wywiozą 3 pkt z trudnego terenu, tuż przed końcem przed polem karnym PTC sędzia odgwizdał faul dla Górnika, a ten ładnym strzałem na bramkę zamienił Marcin Karasiński ratując gospodarzom punkt.

Skrót meczu można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=J_4Fy5jWdVE

W następnej kolejce w sobotę 07.05.2016 o godz.17:00 PTC podejmuje u siebie lidera KS Sandbus Kutno.