W końcu zwycięstwo

• autor: PTC, 2016-05-21 21:20

W 25 kolejce PTC pokonało na własnym boisku wicelidera Łódzkiej Klasy Okręgowej drużynę Orła Parzęczew 3:2 (1:2) pod dwóch bramkach Piotra Szynki oraz jednym trafieniu, które zadecydowało o zwycięstwie, Łukasza Wijaty, trenera "fioletowych", który rozegrał pierwszy mecz w PTC. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale w tym meczu było w końcu to czego zabrakło w Tuszynie tj. determinacji i walki na boisku.

Skład PTC: Sulima - Bartyzel (73' Kopka), Wijata, Ziółkowski, Pintera (46' B.Znojek) - Sikorski, Hiler, Cukierski (60' Kling), Miszczak, Gwiazdowski (80' Klimek) - Szynka.

Żółte kartki: Sikorski, Miszczak

Od pierwszych minut zaatakowało PTC, już w 2min. przed szansą zdobycia bramki stanął Piotr Szynka, ale bramkarz Orła wybronił strzał w "krótki" róg nogami. Kolejną szansę PTC miało w 3min. kiedy to z rzutu rożnego wrzucał piłkę w pole karne Szynka, a strzał głową Wijaty minimalnie minął poprzeczkę bramki gości. W 6 min. PTC wyprowadziło szybką akcję z grając podaniami z pierwszej piłki, t trafił w końcu w pole karne do Cukierskiego, który dograł do boku Piotrkowi Szynce, ten strzelił ale wprost w bramkarza gości. W 7  min. dali o sobie znać goście, wrzutkę z rzutu rożnego z trudem wypiąstkował przed siebie Sulima, ta trafiła do zawodnika Orła, które oddał potężne uderzenie tuż nad poprzeczką bramki. W 9min. do niedokładnego podania Ziółkowskiego doszedł zawodnik gości, dograł na prawą stronę do partnera z drużyny, ten łatwo ograł Bartyzela, zagrał w pole karne, ale uderzenie napastnika Orła minęło poprzeczkę bramki PTC. Minutę później goście oddali strzał z daleka, ale Sulima pewnie złapał piłkę. W 16min. swoją prawą stroną przedarli się goście, jeden z ich zawodników wbiegł w pole karne, ale uderzona piłka minęła minimalnie "dalszy" słupek bramki gospodarzy. W 20 min. Sulima pewnym wyjściem uratował PTC przed stratą gola, wyłuskując piłkę już z od  nóg zawodnika gości. W 23min. ponowni o sobie dać znali przyjezdni, a w ostatniej chwili z linii bramkowej piłkę wybił Ziółkowski. Niestety minutę później źle zagraną piłkę od jednego z obrońców PTC przejmuje zawodnik Orła Michał Dębski, ogrywa Sulimę i strzela do pustej bramki dając prowadzenie gościom 0:1. Na szczęście "fioletowych" ta strata nie podłamała, już w 27min. do zagranej z rogu piłki wyskoczył Jacek Hiler, ale jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki gości. w 37 min. piłka trafiła do Szynki na ok. 13 metr od bramki, "Pepe" długo się nie namyślając kropnął mocno umieszczając piłkę w bramce gości tuż przy "dalszym" słupku. W 41min. ponownie na prowadzenie wyszli goście, błąd Ziółkowskiego wykorzystał zawodnik Orła, przejął piłkę popędził z nią na bramkę PTC, zagrał do wychodzącego na pozycję Austina, który dopełnił formalności pakując piłkę do pustej bramki.

Po przerwie w 51min. Bartyzel zagrał na prawo do Miszczaka, ten minął przeciwnika i oddał mocny strzał lewą nogą, który minimalnie minął słupek bramki Orła. Minutę później silny strzał oddał zawodnik gości, piłkę wybronił Sulima, ale "wypluł" ją przed siebie, dopadł do niej kolejny zawodni Orła, ale Sulima ponownie wybronił mocny strzał. W 62min. Szynka znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, ale uderzył wprost w niego. W 67min. Orzeł wykonywał rzut wolny, ale strzał ich zawodnika przeleciał tuż obok słupka bramki PTC. W 72min. Szynka dostał bardzo dobre podanie od Miszczaka, wbiegł w pole karne i mimo asysty obrońcy Orła trafił do siatki bramki gości dając wyrównanie na 2:2. To jednak nie był koniec emocji w tym naprawdę dobrym meczu. W 83 min. faulowany przy linii bocznej boiska na wysokości pola karnego był Szynka, sam poszkodowany wykonał go dogrywając piłkę na ok. 5-6metr, tam pewnym wślizgiem wszedł na nią Łukasz Wijata i umieścił ją w bramce gości. Tym samym w swoim debiucie zaliczył trafienie, które jak się później okazało dało w tym meczu zwycięstwo PTC 3:2.

W kolejnej kolejce już w środę 25.05.2016 o godz. 17:00 PTC zagra w Brzezinach ze Startem.