piątek

Aktualności

Kolejne 3 pkt. zdobyte

• autor: PTC, 2016-10-17 21:47

W 10 kolejce PTC Pabianice pokonało w Konstantynowie tamtejszy Włókniarz 3:1 (3:1). Bramki dla fioletowych zdobyli: 1:0 Łukasz Wojtczyk - 24', 2:0 Piotr Szynka - 26', 3:1 Daniel Dudziński - 45'. Było to 3 z rzędu zwycięstwo. Oby tak dalej panowie.

(więcej w dalszej części newsa)

Już w 8 min. piłka wpadła do siatki gospodarzy, jednak sędzia uznał, że Łukasz Wojtczyk był na pozycji spalonej. Dwie minuty później odpowiedział Włókniarz, kiedy to Wilczyński obronił nogami strzał z bliskiej odległości przeciwników. W 15min. poważnej kontuzji doznał podczas zderzenia Rafał Cukierski i musiał opuścić boisko, zastąpił go Daniel Dudziński. W kolejnych minutach zdecydowanie groźniej atakowali goście. Najpierw w 16min. strzał Szynki trafił w boczną siatkę bramki Włókniarza. W 24min. ponownie "Pepe" dał o sobie znać, kiedy dostał dobre podanie przed linię obrońców gospodarzy i wychodząc sam na sam z bramkarzem przelobował go, jednak piłka trafiła w poprzeczkę, ale przytomnie zachował się Łukasz Wojtczyk, który doskoczył do piłki i strzałem głową umieścił ją w bramce rywali. Jeszcze gospodarze dobrze nie ochłonęli po tym ciosie, a już 2 minuty później przyszedł następny, kiedy Dudziński zagrał dobre prostopadłe podanie do Szynki a ten tym razem pewnie umieścił piłkę w siatce bramki Włókniarza. W 39min. gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Uderzenie z rzutu wolnego z 17metra trafiło w poprzeczkę bramki PTC, jednak obrońcy nie potrafili wybić piłki a ta trafiła do zawodnika Włókniarza, którym mocnym strzałem trafił w słupek, piłka jednak odbijając się trafiła do bramki. Sytuacja ta jednak nie podłamała "fioletowych", czego efektem był gol w 45minucie, kiedy to Dudziński wykorzystał złe przyjęcie piłki przez obrońcę Włókniarza, odebrał mu piłkę a następnie ograł jeszcze jednego i strzałem po dalszym słupku umieścił piłkę w bramce. W drugiej połowie pabianiczanie kontrolowali grę, a dwie 100% sytuacje nie wykorzystali najpierw Piotr Szynka w 48min. będąc sam na sam z bramkarzem uderzył niecelnie, a w 65min. Łukasz Wojtczyk po dobrym podaniu Szynki trafił z 6metra w bramkarza gospodarzy. W końcówce dobrym uderzeniem z pola karnego popisał się debiutujący w seniorskiej drużynie 15 letni Jakub Szczyszek, którego strzał zatrzymał się na plecach interweniującego zawodnika Włókniarza. W samej końcówce gospodarze rzucili się do ataków i kilka razy doprowadzili do zamieszania w polu karnym PTC, ale wynik już nie uległ zmianie.

W następnej kolejce w sobotę 22.10.2016 o godz.15:00 PTC podejmie u siebie drużynę Term Uniejów.